Dexak 30 tabletek

Opinie (0)
Cena
24,90 zł
Ilość:
Producent BERLIN CHEMIE AG
Pojemność 30 tabletek
Postać leku tabl.powl.
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

Każda tabletka zawiera 25 mg deksketoprofenu w postaci deksketoprofenu z trometamolem.

Wskazania

Stosowany jest w objawowym leczeniu bólu o nasileniu małym do umiarkowanego np. bólu mięśni, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów.

Działanie

Dexak jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Dawkowanie

Dexak należy zawsze przyjmować dokładnie według zaleceń lekarza. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem. Lekarz poinformuje pacjenta o wielkości dawki leku Dexak, która będzie uzależniona od typu, ciężkości i okresu występowania objawów u pacjenta. Zalecana dawka dobowa to 1 powlekana tabletka (25 mg) co 8 godzin. Całkowita dawka dobowa nie powinna przekraczać 3 powlekanych tabletek (75 mg). U osób w podeszłym wieku lub z chorobami nerek lub wątroby zaleca się rozpoczynanie leczenia od mniejszej całkowitej dawki dobowej odpowiadającej nie więcej niż 2 tabletkom powlekanym (50 mg). W przypadku dobrej tolerancji u osób w podeszłym wieku tę dawkę początkową można następnie zwiększyć do dawki zalecanej dla ogólnej populacji (75 mg). W przypadku ostrego bólu, kiedy potrzebne jest szybsze działanie zaleca się przyjmowanie leku na pusty żołądek (co najmniej 30 minut przed posiłkiem), co spowoduje szybsze wchłanianie leku.

Przeciwwskazania

Nie wolno stosować leku Dexak: • Jeżeli u pacjenta stwierdzono alergię (nadwrażliwość) na trometamol deksketoprofenu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wchodzącą w skład leku; • Jeżeli u pacjenta występuje nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); • Jeżeli u pacjenta w przeszłości występowały napady astmy, ostry alergiczny nieżyt nosa (krótki okres stanu zapalnego wyściółki nosa), polipy nosa (guzki we wnętrzu nosa spowodowane alergią), pokrzywka (wysypka pęcherzykowa), obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, oczu, warg, języka lub zespół zaburzeń oddechowych) lub świszczący oddech po podaniu kwasu acetylosalicylowego lub innego leku z grupy NLPZ; • Jeżeli u pacjenta występuje lub występowała choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z żołądka lub jelit lub przewlekłe problemy trawienne (np. niestrawność, zgaga); • Jeżeli u pacjenta występowało krwawienie z żołądka lub jelit lub perforacje z powodu wcześniejszego przyjęcia leków z grupy NLPZ stosowanych w leczeniu bólu;

Dodatkowe

Niepożądane działania

: Jak każdy lek, Dexak może powodować działania niepożądane, chociaż nie występują one u każdego pacjenta.

Ciąża

: Nie należy stosować leku Dexak w ciąży lub w okresie karmienia piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty: • należy poinformować lekarza o ciąży lub o planach zajścia w ciążę, gdyż w tej sytuacji zastosowanie leku Dexak może okazać się niewłaściwe. • nie wolno stosować leku Dexak podczas karmienia piersią. Należy skonsultować się z lekarzem.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dexak 30 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2020 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone