Nurofen Forte 24 tabletki

Opinie (0)
Cena
10,19 zł
Ilość:
Producent RECKITT BENCKISER (POLAND) S.A.
Pojemność 24 tabletki
Postać leku tabl.powl.
Dawka 1 tabletka leku Nurofen Forte zawiera Ibuprofen 40
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

1 tabletka leku Nurofen Forte zawiera: Substancję czynną: Ibuprofen 400 mg Substancje pomocnicze: kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, sodu cytrynian, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna, otoczka cukrowa: karmeloza sodowa, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, tytanu dwutlenek (E171), Makrogol 6000, tusz Opacode S-1- 15094 (szelak, żelaza tlenek czerwony (E 172), glikol propylenowy, simeticon)

Wskazania

Lek jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach:

- bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, np. migrena, bóle okolicy krzyżowej, bóle zębów, np. po ekstrakcji zębów, nerwobóle, bóle mięśni i stawów, bolesne miesiączkowanie.

- gorączka w przebiegu grypy i przeziębienia.

Działanie

1 tabletka powlekana Nurofen Forte zawiera 400 mg ibuprofenu, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek łagodzi takie dolegliwości, jak gorączka, ból i obrzęk poprzez działanie w miejscu ich powstawania.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletkę co 4 godziny. Tabletki należy popić płynem. Nie stosować więcej niż 3 tabletki (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby. W przypadku niewydolności wątroby lub nerek, lekarz ustali indywidualne dawkowanie. Lek nie jest wskazany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat. Osoby w podeszłym wieku: modyfikacja dawki nie jest konieczna. Nie należy stosować większej dawki leku niż zalecana.

Przeciwwskazania

- jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku) oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), - jeśli u pacjenta po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, - jeśli pacjent ma czynną lub przebytą chorobę wrzodową żołądka i (lub) jelit, perforację lub krwawienie, również te związane z przyjmowaniem NLPZ, - jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, ciężką niewydolność nerek lub ciężką niewydolność serca, - jeśli pacjent przyjmuje jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych), - jeśli pacjentka jest w III trymestrze ciąży, - jeśli pacjent ma skazę krwotoczną.

Dodatkowe

Niepożądane działania

: Jak każdy lek, Nurofen może spowodować działania niepożądane. Wszystkie możliwe działania niepożądane zawarte są w ulotce dołączonej do opakowania.

Ciąża

: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży nie wolno przyjmować leku, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Nurofen Forte 24 tabletki

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2020 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone