Stoperan 18 kapsułek

Opinie (0)
Cena
9,49 zł
Ilość:
Producent US PHARMACIA SP. Z O.O.
Pojemność 18 kapsułek
Postać leku kaps.twarde
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

1 kapsułka zawiera: substancję czynną: loperamidu chlorowodorek 2 mg; substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, skład kapsułki żelatynowej: żelatyna, erytrozyna (E127), błękit patentowy (E131), tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104).

Wskazania

Stoperan osiąga efekt terapeutyczny także w biegunkach, na które nie pomagają inne leki dostępne bez recepty:

- w alergiach pokarmowych,

- nietolerancji laktozy i glutenu,

- w biegunce stresowej,

- w biegunce wywołanej zespołem jelita drażliwego (IBS),

- a nawet w biegunce towarzyszącej cukrzycy.

Działanie

Stoperan to lek dostępny bez recepty, który leczy zarówno pierwsze, jak i nasilone objawy biegunki. Działa szybko i nawet jedna dawka wystarczy, by zmniejszyć częstość wypróżnień. Dzięki temu Stoperan przeciwdziała negatywnym następstwom biegunki, takim jak osłabienie organizmu czy, szczególnie groźne u dzieci, odwodnienie. Jego substancja aktywna łączy się z receptorami obecnymi na powierzchni jelita, uspokajając ich perystaltykę i ograniczając konieczność natychmiastowego wypróżnienia. Przyspiesza także wchłanianie wody z jelita grubego, co poprawia konsystencję stolca oraz zapobiega odwodnieniu. Stoperan nie podrażnia śluzówki przewodu pokarmowego i jest łagodny dla żołądka, nie wpływa też na florę jelitową.

Dawkowanie

Stoperan można stosować już przy pierwszych objawach biegunki. Dawkowanie uzależnione jest od czasu trwania biegunki (ostra, przewlekła) oraz od wieku pacjenta (dzieci, dorośli). Pierwsza dawka zazwyczaj składa się z dwóch kapsułek. Biegunka może ustąpić już po pierwszej dawce. Kapsułki należy przyjmować w całości, jednak w razie problemów z połykaniem można wsypać zawartość do niewielkiej ilości wody i wypić.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Stoperan: - jeśli występuje nadwrażliwość (uczulenie) na loperamid lub którykolwiek z pozostałych składników leku, - w stanach, w których niepożądane jest spowolnianie perystaltyki jelit z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, okrężnicy olbrzymiej i toksycznego rozszerzenia okrężnicy, stosowanie leku Stoperan należy natychmiast przerwać w przypadku wystąpienia zaparcia, wzdęcia brzucha lub niedrożności jelit, - w niedrożności jelit, ostrym wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, ostrym rzucie krwotocznego zapalenia jelita grubego, rzekomobłoniastym zapaleniu jelit, zwłaszcza związanym z podawaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania, - w bakteryjnym zapaleniu jelita cienkiego i okrężnicy spowodowanym chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter, - w ostrej czerwonce z krwią w kale i przebiegającej z podwyższoną temperaturą ciała, - u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Dodatkowe

Niepożądane działania

: Jak każdy lek, Stoperan może powodować działania niepożądane.

Ciąża

: Ciąża Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Karmienie piersią Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Stoperan 18 kapsułek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2020 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone