Vicks AntiGrip Complex smak cytrynowy 10 saszetek

Opinie (0)
Cena
13,69 zł
Ilość:
Producent WICK PHARMA ZWEIGNIEDERLASSUNG DER PROCTER & GAMBLE GMBH
Pojemność 10 saszetek.
Postać leku pr.do p.rozt.doust.
Dawka Paracetamolum 500 mg + Guaifenesinum 200 mg + Phen
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Wskazania

Ból głowy, ból ciała, ból gardła, gorączka, przekrwienie nosa i kaszel z odkrztuszaniem.

Działanie

Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy ma na celu łagodzenie objawów przeziębienia i grypy. Lek zawiera trzy substancje czynne: • Paracetamol jest dobrze znanym lekiem przeciwbólowym. Jest skuteczny w bólu, w tym bólu głowy i bólu gardła oraz obniża gorączkę (działanie przeciwgorączkowe). • Gwajafenezyna (lek wykrztuśny) rozrzedza flegmę ułatwiając odkrztuszanie w mokrym kaszlu. • Fenylefryny chlorowodorek (lek zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa) zmniejsza obrzęk nosa i w ten sposób umożliwia jego udrożnienie.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat 1 saszetka co 4-6 godzin w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby.

Przeciwwskazania

• jeśli u pacjenta występuje uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku • jeśli u pacjenta występuje choroba serca • jeśli u pacjenta występuje wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) • jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby lub ciężka choroba nerek • jeśli u pacjenta występuje nadczynność tarczycy • jeśli pacjent jest cukrzykiem • jeśli pacjent ma jaskrę (podwyższone ciśnienie w oku) z wąskim kątem przesączania • jeśli pacjent ma porfirię, która stanowi wrodzone zaburzenie charakteryzujące się nadmierną zawartością pigmentów w moczu • jeśli pacjent stosuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne • jeśli pacjent stosuje leki beta-adrenolityczne • jeśli pacjent stosuje inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) - stosowany w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona lub stosował je w ciągu ostatnich 14 dni • jeśli pacjent stosuje leki obniżające ciśnienie krwi lub przeciw dławicy piersiowej.

Dodatkowe

Ciąża

: Nie zaleca się stosowania leku Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy podczas ciąży i karmienia piersią.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Vicks AntiGrip Complex smak cytrynowy 10 saszetek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2021 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone