Acerin płyn na odciski 8 g

Opinie (0)
Cena
6,39 zł
Ilość:
Producent SCAN-ANIDA SP. Z O.O.
Pojemność 8 g
Postać leku płyn do stos.na skórę
Dawka 1 g płynu na skórę zawiera 195 mg kwasu salicylowe
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

- Substancjami czynnymi leku są kwas salicylowy i kwas mlekowy. 1 g płynu na skórę zawiera 195 mg kwasu salicylowego i 98 mg kwasu mlekowego. - Ponadto lek zawiera koloksylinę, kalafonię, aceton, octan n-butylu.

Wskazania

Usuwanie odcisków i zgrubiałej skóry.

Działanie

Kwas salicylowy działa keratolitycznie, zmiękcza i rozpulchnia zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczanie. Kwas mlekowy jest środkiem żrącym, który niszczy zrogowaciałą warstwę skóry.

Przeciwwskazania

- jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na kwas salicylowy, kwas mlekowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku Acerin. - jeśli pacjent ma cukrzycę lub zaburzenia układu krążenia. - jeśli skóra w otoczeniu odciska jest uszkodzona lub zmieniona chorobowo. - u dzieci. - doustnie. - na twarz i w okolicy narządów płciowych.

Dodatkowe

Niepożądane działania

: Jak każdy lek, lek Acerin może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Mogą wystąpić objawy podrażnienia i stan zapalny. Zastosowanie leku na zdrową skórę może spowodować oparzenie i ból. W razie wystąpienia niepokojących objawów, należy zaprzestać stosowania leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Ciąża

: Nie przeprowadzono badań dotyczących stosowania leku Acerin w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

: Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Acerin płyn na odciski 8 g

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2020 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone