Alantan Plus maść 30 g

Opinie (0)
Cena
6,20 zł
Ilość:
Producent ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE "UNIA" SPÓŁDZIELNIA PRACY
Pojemność 30g
Postać leku maść
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

- alantoina, - deksopantenol (50% roztwór pantenolu w glikolu propylenowym).

Wskazania

- leczenie różnego rodzaju ran, jak: otarcia, niewielkie skaleczenia i pęknięcia skóry, - leczenie oparzeń słonecznych oraz po radioterapii i fototerapii, - zapobieganie odparzeniom u niemowląt, - pielęgnacja skóry podrażnionej i wysuszonej, - nadmierne rogowacenie skóry dłoni i stóp, - wspomagająco w atopowym zapaleniu skóry, wyprysku alergicznym, zapaleniu błony śluzowej nosa i owrzodzeniach podudzi.

Działanie

Lek zawiera dwie substancje czynne: alantoinę i deksopantenol. Alantoina działa złuszczająco oraz osłaniając na skórę, poprawia jej nawilżenie oraz wspomaga leczenie ran przez pobudzanie wzrostu nowej tkanki. Alantoina stosowana regularnie w nadmiernym rogowaceniu skóry, może zapobiec nadmiernemu odkładaniu się keratyny (rodzaj białka). Deksopantenol głęboko wnika w skórę, gdzie przekształca się w kwas pantotenowy. Zwiększone zapotrzebowanie na kwas pantotenowy występuje w przypadku uszkodzeń i różnego rodzaju chorób skóry. Deksopantenol ma zdolność wiązania wody, dzięki czemu zwiększa elastyczność skóry.

Przeciwwskazania

- w nadwrażliwości na alantoinę, deksopantenol lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku, - do oczu, - na zmiany skórne w okresie ostrego stanu zapalnego z obecnością zmian sączących.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Alantan Plus maść 30 g

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2020 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone