Alka-Seltzer 10 tabletek musujących

Opinie (0)
Cena
11,90 zł
Producent BAYER SP. Z O.O.
Pojemność Opakowanie zawiera 10 tabletek musujących
Postać leku tabl.mus.
Dawka - Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicyl
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Brak produktu

Składniki

Kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, Powidon 25, mieszanina dimetikonu i wapnia krzemianu (70% : 30%), mieszanina sodu dokusanu i sodu benzoesanu (85% : 15%), sodu sacha-rynian, aromat limetowy, aromat cytrynowy.

Wskazania

- dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle mięśniowe (m.in.z uczuciem ogólnego rozbicia), bóle zębów - ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy

Działanie

Kwas acetylosalicylowy, substancja czynna zawarta w leku Alka-Seltzer, działa przeciwbólowe, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Cytrynian sodu, powstający po rozpuszczeniu tabletki w wodzie, ma właściwości buforujące, dzięki czemu zobojętnia nadmiar kwasu solnego w żołądku.

Dawkowanie

Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem. Dorośli: Należy przyjąć od 1 do 3 tabletek musujących jednorazowo (co odpowiada od 324 do 972 mg kwasu acetylosa-licylowego). W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana co 4-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 g kwasu acetylosalicylowego (12 tabletek musujących). Młodzież w wieku powyżej 12 lat: W przypadku objawów przeziębienia lub grypy przed podaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Należy przyjąć 1 tabletkę musującą jednorazowo (324 mg kwasu acetylosalicylowego). W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana do 3 razy na dobę, co 4-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki musujące. Dzieci w wieku od 9 do 12 lat: Z uwagi na ryzyko ciężkich powikłań lek może być zastosowany u dzieci w wieku poniżej 12 lat jedynie w dolegliwościach bólowych, wyłącznie na zlecenie lekarza. Zalecaną dawkę ustali lekarz. Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania

- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną -Kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników leku, - jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna, - jeśli u pacjenta występuje czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, - jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek, - jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, - jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca, - jeśli w przeszłości występowały napady astmy oskrzelowej, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, - jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych (patrz: „Stosowanie leku Alka-Seltzer z innymi lekami"), - w ostatnim trymestrze ciąży, - u dzieci w wieku do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a - rzadko występującej, ale ciężkiej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu.

Dodatkowe

Ciąża

: Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Alka-Seltzer jest przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować komplikacje w okresie okołoporodowym, zarówno u matki, jak i u noworodka. W pierwszym i drugim trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkiej ilości do pokarmu kobiet karmiących piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Alka-Seltzer 10 tabletek musujących

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2019 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone