Alugastrin zawiesina 250 ml

Opinie (0)
Cena
14,90 zł
Ilość:
Producent ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLFA-ŁÓDŹ S.A.
Pojemność 250ml
Postać leku zaw.doust.
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

Alugastrin® zawiesina – 15 ml zawiera węglan dihydroksyglinowo-sodowy - 1,02 g

Wskazania

- nadkwaśność soku żołądkowego,

- uszkodzenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy wywołane przez czynniki wrzodotwórcze (np. niesteroidowe luki przeciwzapalne

- leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, często stosowane na przeziębienie),

- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.

Działanie

Alugastrin® jest lekiem zobojętniającym nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym. Nie powoduje nadmiernej alkalizacji soku żołądkowego i wtórnego pobudzenia wydzielania kwasu solnego. Działa osłaniająco na błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy. Łagodzi dolegliwości bólowe w nadkwasocie.

Dawkowanie

Alugastrin® zawiesina: Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: jeśli lekarz nie zaleci inaczej, stosować 15 ml (łyżkę stołową) w godzinę po posiłkach i przed snem lub w razie wystąpienia dolegliwości. Wstrząsnąć przed użyciem.

Dodatkowe

Uwagi

: Przed użyciem zapoznaj się ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Alugastrin zawiesina 250 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2020 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone