Ambrosol syrop 30mg/5ml 200 ml

Opinie (0)
Cena
11,09 zł
Producent TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
Pojemność 200ml
Postać leku syrop
Dawka 5 ml syropu (1 łyżka miarowa) zawiera 30 mg ambrok
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Brak produktu

Składniki

- Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek. 5 ml syropu (1 łyżka miarowa) zawiera 30 mg ambroksolu chlorowodorku. - Inne składniki leku to: sorbitol płynny 70% (E420), glicerol (E422), kwas cytrynowy jednowodny (E330), glikol propylenowy (E1520), metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), aromat malinowy, woda oczyszczona.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku Ambrosol Teva są ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej, takie jak: - ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, - astma oskrzelowa, - mukowiscydoza, - rozedma płuc, - rozstrzenie oskrzeli.

Działanie

Ambrosol Teva syrop zawiera jako substancję czynną ambroksol, który działa wykrztuśnie i mukolitycznie (rozrzedza śluz). Zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Dawkowanie

Leku nie należy podawać bezpośrednio przed snem. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Początkowo, przez 2 do 3 dni należy stosować 30 mg ambroksolu chlorowodorku (5 ml syropu, czyli 1 łyżka miarowa) 3 razy na dobę; następnie dawkę należy zmniejszyć do 30 mg (5 ml syropu, czyli 1 łyżka miarowa) 2 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat: 15 mg ambroksolu chlorowodorku (2,5 ml syropu, czyli 1/2 łyżki miarowej) 2 do 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 2 lat do 6 lat: 7,5 mg ambroksolu chlorowodorku (1,25 ml syropu, czyli 1/2 łyżki miarowej), 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 1 do 2 lat: 7,5 mg ambroksolu chlorowodorku (1,25 ml syropu, czyli 1/4 łyżki miarowej), 2 razy na dobę. Nie stosować u dzieci bez porozumienia z lekarzem. Jeżeli leczenie trwa dłużej niż 7 do 14 dni, dawkę należy zmniejszyć.

Przeciwwskazania

- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na ambroksol, bromoheksynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku Ambrosol Teva.

Dodatkowe

Niepożądane działania

: Jak każdy lek, Ambrosol Teva może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Częste działania niepożądane (występują mniej niż 1 na 10, ale u więcej niż 1 na 100 pacjentów): zaburzenia smaku (np. zmiana smaku), nudności, osłabienie czucia (niedoczulica) w obrębie jamy ustnej i gardła. Niezbyt częste działania niepożądane (występują u mniej niż 1 na 100, ale u więcej niż 1 na 1 000 pacjentów): wymioty, biegunka, bóle brzucha, niestrawność, suchość w jamie ustnej. Rzadkie działania niepożądane (występują u mniej niż 1 na 1 000, ale u więcej niż 1 na 10 000 pacjentów): zgaga, wysypka, pokrzywka. Działania niepożądane, których częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych, to: ciężkie reakcje alergiczne, które mogą zagrażać życiu (reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy), świąd i inne reakcje nadwrażliwości, suchość w gardle.

Ciąża

: Ciąża: Substancja czynna leku przenika przez barierę łożyskową. Nie zaleca się stosowania leku Ambrosol Teva w czasie ciąży, zwłaszcza w pierwszych trzech miesiącach ciąży, Karmienie piersią: Ambroksol przenika do mleka kobiecego. Nie zaleca się stosowania leku Ambrosol Teva w okresie karmienia piersią.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Ambrosol syrop 30mg/5ml 200 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2019 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone