Amol płyn 150 ml

Opinie (0)
Cena
18,89 zł
Ilość:
Producent TAKEDA PHARMA SP. Z O.O.
Pojemność 150ml
Postać leku płyn doustny, płyn na skórę
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

-1 g leku Amol zawiera substancje czynne: Mentholum (mentol) 17,23 mg; Citrpnellae aetheroleum (olejek cytronelowy) 1,00 mg; Caryophylli floris aetheroleum (olejek goździkowy) 1,00 mg; Cinnamomi zeylanici corticis aetheroleum (olejek cynamonowy) 2,40 mg; Limonis aetheroleum (olejek cytrynowy) 5,70 mg; Menthae piperitae aetheroleum (olejek mięty pieprzowej) 2,40 mg; Lavandulae aetherpleum (olejek lawendowy) 2,40 mg. - Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: etanol 96% (v/v), woda.

Wskazania

Amol stosowany jest tradycyjnie w następujących wskazaniach:

zewnętrznie: w celu poprawy złego samopoczucia np. w przebiegu przeziębienia, w bólach głowy, bólach mięśniowych;  w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów;

wewnętrznie: w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np. wzdęcia i niestrawność.

Działanie

Amol stanowi roztwór mentolu oraz mieszaniny olejków eterycznych w etanolu. Substancje czynne leku Amol to: olejek mięty pieprzowej, którego głównym składnikiem jest mentol; olejek lawendowy; olejek cytronelowy; olejek cynamonowy; olejek goździkowy; olejek cytrynowy; mentol. Działanie leku wynika z działania poszczególnych substancji czynnych. Lek przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Amol stosowany jest tradycyjnie w następujących wskazaniach: zewnętrznie: w celu poprawy złego samopoczucia np. w przebiegu przeziębienia, w bólach głowy, bólach mięśniowych; - w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów; wewnętrznie: - w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np. wzdęcia i niestrawność.

Dawkowanie

Zalecane dawkowanie i sposób stosowania Leku nie należy stosować pod opatrunkiem utrudniającym dostęp powietrza lub w postaci okładów. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: Zewnętrznie do nacierań w celu poprawy złego samopoczucia (np. w przebiegu przeziębienia, w bólach głowy, bólach mięśniowych) Nacierać niewielką ilością leku w formie nierozcieńczonej kilka razy na dobę. Zewnętrznie w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów Miejsce po ukąszeniu przetrzeć wacikiem nasączonym lekiem w formie nierozcieńczonej. Doustnie w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) Od 10 do 15 kropli leku z płynem lub z cukrem, należy przyjmować doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości, do 3 razy na dobę. Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy -skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

- jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku - w astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych. - u dzieci poniżej 12 lat, ze względu na brak wystarczających badań na temat stosowania leku Amol w tej grupie wiekowej. Wewnętrznie: - w przypadku niedrożności dróg żółciowych -(np. w przebiegu kamicy żółciowej), zapalenia pęcherzyka żółciowego; - u osób z przewlekłymi chorobami wątroby; - u osób uzależnionych od alkoholu. Zewnętrznie: - na uszkodzoną skórę np. przy oparzeniach, wypryskach i ranach otwartych; - przy chorobach skóry przebiegających z wysypką; - na błony śluzowe oraz w okolicach oczu.

Dodatkowe

Niepożądane działania

: Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Częstość możliwych działań niepożądanych wymienionych poniżej określono następująco: bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 osoby na 10 000); Zaburzenia żołądka i jelit: - podrażnienie żołądka Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: - podrażnienia skóry i błon śluzowych, wyprysk kontaktowy, reakcje nadwrażliwości Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: - kaszel (suchy), skurcz oskrzeli Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy przerwać stosowanie leku i zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ciąża

: Brak danych klinicznych dotyczących stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania leku Amol w okresie ciąży i karmienia piersią.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Amol płyn 150 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2020 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone