Antidral płyn 50 ml

Opinie (0)
Cena
20,99 zł
Ilość:
Producent TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
Pojemność 50 ml
Postać leku płyn do stos.na skórę
Dawka Substancją czynną jest glinu chlorek (1 gram płyn
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

Substancją czynną jest glinu chlorek (1 gram płynu zawiera 100 mg glinu chlorku). < Pozostałe substancje pomocnicze to: gliceryna farmaceutyczna, etanol, woda oczyszczona, hydroksyetyloceluloza.

Wskazania

Antidral stosuje się zewnętrznie na nadmiernie pocące się powierzchnie skóry, tj. na skórę stóp, pach i dłoni. Antidral likwiduje lub łagodzi przykre dolegliwości, związane z nadmiernym poceniem się.

Działanie

Antidral zawiera chlorek glinowy, który zmniejsza aktywność gruczołów potowych poprzez denaturacie białek zawartych w gruczołach i łączenie się z włóknami fibrynowymi stanowiącymi zakończenia gruczołów wydzielania zewnętrznego Po zastosowaniu płynu ciśnienie wewnątrz światła przewodu potowego wzrasta (system sprzężenia zwrotnego), w wyniku czego zahamowane zostaje wydzielanie potu z gruczołów potowych. Pozostałe składniki leku ułatwiają wchłanianie substancji czynnej oraz znacznie ograniczają możliwość wystąpienia zakażeń naskórka.

Dawkowanie

Lek Antidral należy stosować codziennie na noc (kiei aktywność gruczołów potowych jest mniejsza), po dokładny umyciu i osuszeniu skóry (unikać tarcia). W przypadku mniej intensywnego pocenia się wskazane jest stosowanie płynu co drugi lub co trzeci dzień, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Przeciwwskazania

- Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. - Nie należy stosować płynu w przypadku uszkodzenia naskórka oraz po goleniu lub depilacji.

Dodatkowe

Niepożądane działania

: Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Podczas stosowania płynu mogą wystąpić objawy podrażnienia skóry, takie jak: pieczenie, świąd lub rumień. W takim wypadku należy przerwać leczenie. U niektórych osób w czasie stosowania płynu Antidral mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza. Nie stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Ciąża

: Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lęka lub farmaceuty.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Antidral płyn 50 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2020 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone