Antypot 30g

Opinie (0)
Cena
5,90 zł
Ilość:
Producent ZAKŁAD PRODUKCYJNO-USŁUGOWY "FARKO" S.C.
Pojemność 30g zasypki
Postać leku puder lecz.
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

30 gramów zasypki do stóp ANTYPOT zawiera: - 0,3 grama kwasu salicylowego - 3,0 grama kwasu borowego - 3,0 grama siarczanu glinowo-potasowego dwunastowodnego (alumenu) - 23,7 grama talku.

Wskazania

Nadmierna potliwość skóry stóp, szczególnie z towarzyszącym przykrym zapachem rozkładającego się potu.

Działanie

Preparat zapobiega nadmiernemu poceniu się stóp i likwiduje przykrą woń rozkładającego się potu poprzez działanie bakteriobójcze, ściągające i osuszające skórę. Wydzielanie potu przez skórę naszego ciała jest zjawiskiem fizjologicznym. Można je porównać z procesami usuwania niepotrzebnych substancji z naszego organizmu. Jest to jednak tylko jedna z wielu funkcji, jakie spełnia pot, gdyż jest on także cieczą schładzającą nasz organizm. Ponadto substancje zawarte w pocie chronią skórę przed wnikaniem do niej wirusów, bakterii i grzybów. Jak więc widać, pot oczyszcza, schładza nasz organizm i zapobiega wnikaniu do niego czynników chorobotwórczych. Jeżeli jednak czynność gruczołów potowych będzie nadmiernie aktywna, a ilość potu zwiększona, to dobrotliwe jego działanie zamienia się w niekorzystne. Oprócz czynników nerwowych i hormonalnych, za nadmierną potliwość naszego ciała odpowiadają błędy higieniczne, jakie popełniamy w życiu codziennym. Nieodpowiednia odzież, niedostosowana do warunków otoczenia, bielizna z tworzyw sztucznych, nieprzepuszczalne dla powietrza syntetyczne skarpety i pończochy, a ponadto szczelne obuwie uniemożliwiają wentylację naszych stóp. Aby poprawić kondycję swoich stóp i wyeliminować czynniki zagrożenia grzybicą, dokonujemy zmiany obuwia, skarpetek lub stosujemy przeróżne roztwory, kremy. Jednakże te zabiegi nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Skóra stopy szczelnie zamkniętej w tej swoistej komorze wilgotnej, podlega przegrzaniu i maceracji. Tak zmieniona skóra traci swoją naturalną elastyczność i odporność. Ulega otarciom i spękaniu, a czyhające na tę sytuację bakterie i grzyby bezkarnie wnikają do skóry i rozmnażają się w niej. Pojawia się nieprzyjemna woń, pęka skóra między palcami, stopy są obrzęknięte i zmęczone. Utrzymująca się wzmożona potliwość skóry stóp, z towarzyszącym swoistym zapachem potu, utrudniają nam życie codzienne. Uniemożliwiają one normalne funkcjonowanie w życiu prywatnym i zawodowym. Te z pozoru banalne przypadłości mogą być przyczyną niepowodzeń na niwie towarzyskiej lub w sferze pracy zarobkowej. Firma FARKO s.c. wyszła naprzeciw potrzebom wszystkich, którzy cierpią z powodu wyżej opisanych problemów. Wyprodukowała łatwo dostępny w aptekach całego kraju lek w postaci zasypki o nazwie ANTYPOT. Zapobiega on nadmiernemu wydzielaniu potu, uniemożliwia niszczenie skóry stóp i wnikanie do niej chorobotwórczych grzybów i bakterii.

Stosowanie

Po starannym umyciu i osuszeniu skóry stóp, zapudrować przestrzenie międzypalcowe i skórę stóp, a następnie włożyć świeże skarpety lub pończochy. Zabieg wykonywać 1-2 razy dziennie, zależnie od nasilenia dolegliwości.

Przeciwwskazania

Nie stosować na owrzodzenia i rany skóry stóp. Działania niepożądane nie są znane.

Antypot 30g

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2020 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone