Apap 100 tabletek

Opinie (0)
Cena
29,50 zł
Ilość:
Producent US PHARMACIA SP. Z O.O.
Pojemność 100 tabletek powlekanych
Postać leku tabl.powl.
Dawka 1 tabletka zawiera 500mg paracetamolu
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

1 tabletka powlekana zawiera: substancję czynną: paracetamol 500 mg; substancje pomocnicze: wosk Carnauba, hyprome-loza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskar-meloza sodowa, kwas stearynowy.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia: głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne. Gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Działanie

APAP jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zawiera jako substancję czynną paracetamol. Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki.

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku to: dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby). Dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka 3 do 4 razy na dobę. Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami. Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat (ograniczenie wynika z postaci leku). Należy zasięgnąć opinii lekarza jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 10 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania

- jeżeli wcześniej stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek składnik leku,

- jeżeli występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek, o stosowane są inhibitory MAO - w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu, "występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lufa reduktazy methemoglo-binowej, - u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dodatkowe

Ciąża

: W ciąży lub w okresie karmienia piersią przed przyjęciem leku należy poradzić się lekarza.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Apap 100 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2018 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone