Aromatol płyn 250 ml

Opinie (0)
Cena
16,99 zł
Ilość:
Producent PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
Pojemność 250ml
Postać leku konc.do sp.r.do pł.j.ust.,n/sk
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

100 g roztworu zawiera: substancje czynne lewomentol 1,72 g olejek cytrynowy 0,57 g olejek z kory cynamonowca cejlońskiego 0,24 g olejek mięty polnej (z obniżoną zawartością mentolu) 0,24 g olejek lawendowy 0,24 g olejek cytronelowy 0,1 g olejek goździkowy 0,1 g substancje pomocnicze etanol 96 %, woda oczyszczona. Zawartość etanolu 63,0-72,0 % (v/v)

Wskazania

Aromatol stosowany jest tradycyjnie:

• zewnętrznie: w celu poprawy złego samopoczucia np. przy przeziębieniu (do nacierań, do inhalacji lub płukania gardła), w bólach głowy, bólach mięśniowych, po ukąszeniach przez owady;

• wewnętrznie: w dolegliwościach trawiennych (zaburzeniach dyspeptycznych) np. wzdęciach, niestrawności.

Działanie

Lek jest alkoholową mieszaniną mentolu i olejków eterycznych: olejku cytrynowego z cytryny zwyczajnej (Citrus limon), olejku cynamonowego z kory cynamonowca cejlońskiego (Cinnamomumzeylanicum), olejku z mięty polnej (Mentha arvensis), olejku lawendowego z lawendy lekarskiej (Lavandula officinalis), olejku cytronelowego z palczatki cytronelowej (Cymbopogon nardus) i olejku goździkowego z goździkowca korzennego (Caryophylus aromaticus). Mentol wykazuje działanie żółciopędne i spazmolityczne. Skuteczność leku opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania w lecznictwie i doświadczeniu.

Dawkowanie

Podawać doustnie, stosować do płukania gardła, zewnętrznie na skórę lub w postaci inhalacji z parą wodną. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 lat. Stosowanie zewnętrzne: - do nacierań: 1 do 3 razy na dobę nacierać lekiem Aromatol, aż powierzchnia skóry stanie się sucha. - w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów: miejsce po ukąszeniu przetrzeć wacikiem nasączonym lekiem Aromatol. - do płukanie gardła: około 5 ml (1 łyżeczka) leku Aromatol dodać do około 250 ml (szklanki) ciepłej wody, płukać gardło i jamę ustną 1 do 3 razy na dobę. Stosowanie w postaci inhalacji (przy przeziębieniu): około 5 ml (1 łyżeczka) leku Aromatol dodać do około 250 ml (szklanki) gorącej wody i wdychać przez kilka minut powstające opary. Inhalacje powtarzać do 3 razy na dobę. Stosowanie doustne: w dolegliwościach trawiennych (zaburzeniach dyspeptycznych: np. niestrawności, wzdęciach): 1 do 3 razy na dobę przyjmować 10 do 15 kropli leku Aromatol zmieszanych z wodą.

Przeciwwskazania

Leku Aromatol nie wolno stosować:

• w astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych;

• u dzieci poniżej 12 lat, ze względu na zawartość etanolu oraz niepełne dane dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności.

Wewnętrznie:

• w przypadku niedrożności dróg żółciowych (np. w przebiegu kamicy żółciowej), zapalenia pęcherzyka żółciowego, u osób z ciężkimi uszkodzeniami wątroby lub uzależnionych od alkoholu:

Zewnętrznie:

• na uszkodzoną skórę np. przy oparzeniach, wypryskach i otwartych ranach, przy chorobach skóry przebiegających z wysypką, na błonę śluzową oraz w okolicach oczu.

Dodatkowe

Niepożądane działania

: Jak każdy lek, lek Aromatol może powodować działania niepożądane. Niekiedy u osób wrażliwych kontakt z olejkami eterycznymi może spowodować skórne odczyny uczuleniowe, a czasami także zaburzenia układu oddechowego (np. kaszel, skurcz oskrzeli). U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane

Ciąża

: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Ze względu na brak pełnej oceny bezpieczeństwa stosowania oraz zawartość etanolu, nie jest zalecane stosowanie leku u kobiet karmiących piersią.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Aromatol płyn 250 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2020 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone