Azulan płyn na skórę 100 ml

Opinie (0)
Cena
8,29 zł
Ilość:
Producent PHYTOPHARM KLĘKA S.A.
Pojemność 100 ml
Postać leku płyn do stos.na skórę i bł.ślu
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

Substancją czynną leku jest płynny wyciąg etanolowy z kwiatów rumianku (Chamomillae anthodii ertractum fluidum) (0,5:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V). Zawartość etanolu w produkcie wynosi 65-72% (V/V).

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny przeznaczony do stosowania zewnętrznego w:

- stanach zapalnych skóry, błon śluzowych jamy ustnej oraz dziąseł;

oraz wewnętrznego w:

- stanach skurczowych przewodu pokarmowego jako pomocniczy środek rozkurczający i wiatropędny,

- stanach zapalnych przewodu pokarmowego jako pomocniczy środek przeciwzapalny.

Azulan jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Działanie

Azulan jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym w postaci płynu przeznaczonym do stosowania zewnętrznego i wewnętrznego.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia.

Zalecana dawka to:

- zewnętrznie (na skórę, i błony śluzowe): 10% roztwór wodny preparatu (odmierzyć za pomocą dołączonej miarki 10 ml leku i uzupełnić przegotowaną i ostudzoną wodą do potowy szklanki, tj. ok. 125 ml),

wewnętrznie: przyjmować 3-4 razy dziennie po 5 ml leku (odmierzyć za pomocą dołączonej miarki) w niewielkiej ilości płynu, najlepiej przegotowanej i ostudzonej wody.

Przeciwwskazania

- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych Asteraceae (dawniej złożonych Compos/fae), - jeśli pacjent ma mniej niż 12 lat.

Dodatkowe

Ciąża

: Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Badania dotyczące bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w ciąży oraz jego wpływu na rozwój płodu nie zostały przeprowadzone.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Azulan płyn na skórę 100 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2020 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone