Benzacne 10% żel 30 g

Opinie (0)
Cena
12,99 zł
Ilość:
Producent TAKEDA PHARMA SP. Z O.O.
Pojemność 30g
Postać leku żel
Dawka 1g zawiera 100mg benzoilu nadtlenku
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

Substancją czynną leku jest benzoilu nadtlenek. 1 g żelu zawiera 100 mg benzoilu nadtlenku. Inne składniki leku to karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona

Wskazania

Leczenie różnych postaci trądziku pospolitego (Acne yulgaris).

Działanie

Benzacne jest lekiem w postaci żelu o działaniu przeciwtrądzikowym, przeznaczonym do stosowania miejscowego na skórę. Lek zawiera substancję czynną benzoilu nadtlenek. Benzoilu nadtlenek po zastosowaniu na skórę łatwo przenika do warstwy rogowej naskórka i hamuje rozwój bakterii beztlenowych Propionibacterium acnes, będących jedną z przyczyn trądziku pospolitego. Działa on także złuszczająco na naskórek, zmniejsza liczbę zaskórników.

Dawkowanie

Stosować raz lub dwa razy na dobę. Po umyciu i osuszeniu trądzikowej skóry na chorobowo zmienione miejsca nanieść niewielką ilość leku wystarczającą do ich pokrycia i delikatnie wetrzeć. Zwykle w ciągu 2 do 3 pierwszych tygodni leczenia stosuje się lek o zawartości nadtlenku benzoilu 50 mg /g i w razie konieczności kontynuuje leczenie lekiem o zawartości nadtlenku benzoilu 100 mg/g.

Przeciwwskazania

Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku Benzacne. Jeśli u pacjenta występują wypryski (egzema), przewlekłe zapalenie skóry, oparzenia skóry, również wywołane nadmierną ekspozycją na słońce.

Dodatkowe

Niepożądane działania

: Jak każdy lek, Benzacne może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W trakcie stosowania leku Benzacne może wystąpić: • przesuszenie lub nadmierne łuszczenie się skóry. • zaczerwienienie skóry, • uczucie ciepła lub delikatnego kłucia w miejscu nałożenia leku. Objawy te mogą pojawić się w pierwszym tygodniu leczenia i nie stanowią one wskazania do odstawienia leku. W przypadku ich wystąpienia należy zmniejszyć częstość stosowania leku Benzacne. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem: • alergiczne zapalenie kontaktowe lub bolesne podrażnienie skóry, • pieczenie skóry, • wysypka skórna.

Ciąża

: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Benzacne 10% żel 30 g

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2019 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone