Boldaloin 30 tabletek

Opinie (0)
Cena
9,39 zł
Ilość:
Producent WROCŁAWSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A.
Pojemność 30 tabletek
Postać leku tabl.
Dawka Aloes extractum siccum (2:1), ekstrahent: woda ocz
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

1 tabletka zawiera Substancje czynne Aloes extractum siccum (2:1), ekstrahent: woda oczyszczona 23,6 mg Boldinum 1,0 mg oraz substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, sacharoza, guma arabska, glicerol, talk, magnezu stearynian. 1 tabletka zawiera 3,60 - 4,40 mg pochodnych hydroksyantracenu w przeliczeniu na barbaloinę.

Wskazania

Tradycyjnie w niestrawności z uczuciem pełności w jamie brzusznej, zaburzeniach wydzielania żółci i soku żołądkowego, w lekkich skurczowych zaburzeniach żołądkowo -jelitowych. Tradycyjnie w regulacji częstości wypróżnień (w łagodnych zaparciach związanych ze zmianą diety, miejsca pobytu).

Działanie

Lek Boldaloin stosuje się tradycyjnie jako środek pobudzający wydzielanie żółci i soku żołądkowego oraz regulujący częstość wypróżnień. Skuteczność leku w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Jako preparat żółciopędny i pobudzający wydzielanie soków żołądkowych: dorosłym doustnie 3 razy dziennie po 1 tabletce, dzieciom powyżej 12 roku życia i osobom w podeszłym wieku od 1 do 2 tabletek dziennie. Jako łagodny środek regulujący wypróżnienia od 1 do 3 tabletek jednorazowo, wieczorem. Boldaloinu nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu, marskości wątroby, niedrożności dróg żółciowych i przewodu pokarmowego, zwężeniu przewodu pokarmowego, atonii jelit (zanik prawidłowego napięcia mięśni gładkich), zapaleniu wyrostka robaczkowego, chorobach zapalnych jelita grubego (np. choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy), bólach brzucha z nieznanych przyczyn, niewydolności nerek, biegunce, zaburzeniach równowagi wodno-elektrolitowej.

Dodatkowe

Niepożądane działania

: Zwykle nie obserwuje się działań niepożądanych. Sporadycznie mogą wystąpić wymioty, biegunka, hipokaliemia (obniżenie poziomu potasu), kolka żółciowa oraz reakcje alergiczne na składniki preparatu. Przy wystąpieniu objawów niepożądanych należy lek odstawić. W rzadkich przypadkach może dojść do zmiany zabarwienia moczu. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Ciąża

: Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. Ewentualne stosowanie preparatu dopuszczone jest jedynie za zgodą lekarza.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Boldaloin 30 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2020 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone