Cholesol płyn 100 g

Opinie (0)
Cena
9,39 zł
Ilość:
Producent WROCŁAWSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A.
Pojemność 100g
Postać leku płyn doustny
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

100 g produktu leczniczego: Wyciąg złożony (etanol 60% v/v, 1:2) z: kwiatostanu kocanek (Helichrysi inflorescentia), koszyczka rumianku (Chamomillae anthodium), owocu kolendry (Coriandri fructus), owocu bzu czarnego (Sambuci fructus), (24 :15,5 : 7,5 : 3 ) – 89 g Intrakt z mniszka lekarskiego (Taraxacum officinale), (etanol 96% v/v, 1:1) – 11 g Cholesol ® zawiera średnio 58% (v/v) etanolu. Opakowanie: 100 g płynu.

Działanie

Płyn doustny Cholesol stosuje się w leczeniu objawów niestrawności jako środek żółciopędny. Cholesol przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczenia.

Dawkowanie

Stosować doustnie. Dorośli: do 3 razy dziennie po 1 łyżeczce (5 ml) leku w ½ szklanki wody. Młodzież od 14 do 18 lat: do 3 razy dziennie po ½ łyżeczki leku w ½ szklanki wody. Dzieciom do lat 14 ze względu na obecność etanolu nie podawać.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku: przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu, w tym na kwiaty rumianku, rośliny z rodziny Asteraceae ( Compositae) przy niedrożności dróg żółciowych U osób ze zdiagnozowaną kamicą żółciową, preparat może być stosowany wyłącznie w porozumieniu z lekarzem. Zachować szczególną ostrożność stosując lek, gdyż zawiera śr. 58 % v/v etanolu. 1 łyżeczka preparatu (5 ml) zawiera ok. 2,5 g etanolu. Ze względu na zawartość etanolu, lek może działać szkodliwie przy uszkodzeniach wątroby, alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniach mózgu oraz chorobach umysłowych.

Dodatkowe

Niepożądane działania

: Jak każdy lek, Cholesol ® może powodować objawy niepożądane. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza.

Ciąża

: Ze względu na niewystarczające badania farmakologiczne i duże stężenie etanolu w leku, nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cholesol płyn 100 g

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2020 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone