Enterol 10 saszetek

Opinie (0)
Cena
16,99 zł
Ilość:
Producent BIOCODEX
Pojemność 10 saszetek
Postać leku prosz.do sp.zaw.doust.
Dawka jedna saszetka zawiera 250 mg liofilizowanych droż
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

jedna saszetka zawiera 250 mg liofilizowanych drożdżaków S. boulardii oraz substancje pomocnicze m.in.: laktoza jednowodna i fruktoza.

Wskazania

leczenie ostrych biegunek infekcyjnych; zapobieganie biegunkom związanym ze stosowaniem antybiotyków; nawracająca biegunka spowodowana zakażeniem Clostridium difficile, jako dodatek do leczenia wankomycyną lub metronidazolem;zapobieganie biegunkom związanym z żywieniem dojelitowym; zapobieganie biegunkom podróżnych.

Działanie

Enterol 250® jest idealną osłoną w antybiotykoterapii.

Dawkowanie

Doustnie; ostra biegunka infekcyjna:1 do 2 saszetek na dobę przez okres do 1 tygodnia; biegunka poantybiotykowa: 1 do 2 saszetek na dobę, w trakcie i po antybiotykoterapii; biegunka spowodowana zakażeniem C.difficile: 4 saszetki na dobę przez okres do 4 tygodni; biegunka związana z żywieniem dojelitowym: 1 do 2 saszetek na dobę; biegunka podróżnych:1 do 4 saszetek na dobę przez okres do 1 tygodnia. Zawartość saszetki zmieszać z niewielką ilością płynu lub pokarmem i wypić.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na subst. czynną lub którąkolwiek subst. pomocniczą, pacjenci z cewnikiem założonym do żyły centralnej

Dodatkowe

Niepożądane działania

: Rzadko: wzdęcia; bardzo rzadko: wysypka miejscowa, reakcje alergiczne, pokrzywka, świąd, reakcje anafilaktyczne, obrzęk twarzy, obrzęk naczynioruchowy, wysypka na całym ciele (osutka)

Ciąża

: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Enterol 10 saszetek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2020 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone