Flegamina 40 tabletek

Opinie (0)
Cena
14,99 zł
Ilość:
Producent TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
Pojemność 40 tabletek
Postać leku tabl.
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku FLEGAMINA są ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Działanie

Lek FLEGAMINA zawiera jako substancję czynną bromoheksyny chlorowodorek, który jest lekiem wykrztuśnym, upłynniającym wydzielinę z dróg oddechowych. Lek ułatwia odkrztuszanie i oczyszczanie oskrzeli.

Dawkowanie

Lek FLEGAMINA należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek do stosowania doustnego. Zwykle lek stosuje się następująco: Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: ½ tabletki 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat: ½ tabletki 2 razy na dobę Nie jest wskazane stosowanie leku FLEGAMINA w postaci tabletek u dzieci w wieku 3 do 6 lat, które nie są w stanie połknąć tabletki; u tych pacjentów zaleca się stosowanie leku w postaci syropu FLEGAMINA o smaku truskawkowym.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku FLEGAMINA: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na bromoheksynę lub którąkolwiek z substancji pomocniczych leku. jeśli u pacjenta występuje nietolerancja niektórych cukrów.

Dodatkowe

Niepożądane działania

: Jak każdy lek, lek FLEGAMINA może powodować działania niepożądane. Podczas stosowania leku, zwłaszcza długotrwałego, mogą wystąpić: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, zmniejszenie ciśnienia krwi, senność, bóle i zawroty głowy oraz przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz (enzymów wątrobowych) w surowicy krwi. Sporadycznie mogą wystąpić reakcje alergiczne, głównie wysypki skórne, świąd oraz ciężkie reakcje alergiczne, jak reakcje anafilaktyczne, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy (ciężka reakcja alergiczna powodująca obrzęk twarzy lub gardła mogący utrudniać oddychanie).

Ciąża

: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku w pierwszych trzech miesiącach ciąży. W pozostałym okresie ciąży, lek można stosować wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Flegamina 40 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2019 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone