Flegamina Junior smak truskawkowy 200 ml

Opinie (0)
Cena
14,50 zł
Producent TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
Pojemność 200ml
Postać leku syrop
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Brak produktu

Składniki

2 mg /5 ml chlorowodorku bromoheksyny

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku FLEGAMINA o smaku truskawkowym są ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Działanie

Syrop FLEGAMINA o smaku truskawkowym zawiera jako substancję czynną bromoheksyny chlorowodorek, który jest lekiem wykrztuśnym, upłynniającym wydzielinę z dróg oddechowych. Lek ułatwia odkrztuszanie i oczyszczanie oskrzeli.

Dawkowanie

Lek FLEGAMINA o smaku truskawkowym należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek do stosowania doustnego. Zwykle lek stosuje się następująco: Wiek Dawka syropu FLEGAMINA o smaku truskawkowym Dawka bromoheksyny Dzieci od 6. miesiąca życia do 12. miesiąca życia 2,5 ml (½ łyżki miarowej) 2 do 3 razy na dobę 1 mg 2 do 3 razy na dobę Dzieci w wieku od 1 do 2 lat 5 ml (1 łyżka miarowa) 2 razy na dobę 2 mg 2 razy na dobę Dzieci w wieku od 2 do 6 lat 10 ml (2 łyżki miarowe) 2 razy na dobę 4 mg 2 razy na dobę Dzieci w wieku od 6 do 12 lat 10 ml (2 łyżki miarowe) 3 razy na dobę 4 mg 3 razy na dobę Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat 20 ml (4 łyżki miarowe) 3 razy na dobę 8 mg 3 razy na dobę

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku FLEGAMINA o smaku truskawkowym: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na bromoheksynę lub którąkolwiek z substancji pomocniczych leku.

Dodatkowe

Ciąża

: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku w pierwszych trzech miesiącach ciąży. W pozostałym okresie ciąży lek można stosować wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Flegamina Junior smak truskawkowy 200 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2019 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone