Flegamina smak malinowy 120 ml

Opinie (0)
Cena
9,39 zł
Producent TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
Pojemność 120ml
Postać leku syrop
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Brak produktu

Składniki

- Substancją czynną leku jest bromoheksyny chlorowodorek. 5 ml syropu zawiera 4 mg bromoheksyny chlorowodorku.

- Ponadto lek zawiera: kwas cytrynowy jednowodny, glukozę jednowodną, glicerol, propylu parahydroksybenzoesan, koszenilę, aromat malinowy, etanol 96%, wodę oczyszczoną.

Wskazania

Flegamina o smaku malinowym wskazana jest w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych, przebiegających z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Działanie

Syrop Flegamina o smaku malinowym zawiera bromoheksyny chlorowodorek, który działa wykrztuśnie, upłynnia wydzielinę z dróg oddechowych. Lek ułatwia odkrztuszanie i oczyszczanie oskrzeli.

Dawkowanie

Lek Flegamina o smaku malinowym należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek do stosowania doustnego. Zazwyczaj stosowana dawka leku to: Dzieci w wieku od 7 do 12 lat: 5 ml (1 łyżka miarowa syropu) 3 razy na dobę. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 10 ml (2 łyżki miarowe syropu) 3 razy na dobę.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Flegamina o smaku malinowym - jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na bromoheksynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku Flegamina o smaku malinowym. - u dzieci w wieku poniżej 7 lat, ponieważ lek zawiera alkohol.

Dodatkowe

Niepożądane działania

: Jak każdy lek, lek Flegamina o smaku malinowym może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Ciąża

: Nie zaleca się stosowania leku w pierwszym trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży lek może być stosowany wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Flegamina smak malinowy 120 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2019 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone