Gardimax Medica Spray 30 ml

Opinie (0)
Cena
12,59 zł
Ilość:
Producent TACTICA PHARMACEUTICALS SP. Z O.O.
Pojemność 30 ml
Postać leku aer.do st.w j.ustnej
Dawka diglukonian chloroheksydyny 20 mg/10 ml + chlorowo
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępność
Produkt dostępny

Składniki

Substancją czynną leku jest: diglukonian chloroheksydyny 20 mg/10 ml + chlorowodorek Iidokainy 5 mg/10 ml. Pozostałe składniki to: etanol 96 %, gliceroL, lewomentol. cyneot, sacharyna sodowa, kwas cytrynowy jednowodny, woda oczyszczona.

Wskazania

- Bóle związane ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Działanie

Lek do stosowania objawowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci od 12 lat: 3 do 5 dawek jednorazowo, 6 do 10 razy na dobę. Dzieci od 30 miesiąca życia: 2 do 3 dawek jednorazowo, 3 do 5 razy na dobę.

Przeciwwskazania

-Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne (diglukonian chloroheksydyny lub chlorowodorek lidokainy) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. -Z uwagi na obecność mentolu, należy zachować ostrożność podczas stosowania u dzieci, jeśli zaistnieją objawy poprzedzające drgawki. -U dzieci w wieku poniżej 30 miesięcy życia. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli którekolwiek z powyższych przeciwwskazań dotyczy pacjenta lub dotyczyło w przeszłości.

Dodatkowe

Niepożądane działania

: Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W rzadkich przypadkach: - reakcja alergiczna skóry i błony śluzowej. - możliwość pojawienia się zaburzenia smaku, uczucie pieczenia na języku i ostrych reakcji alergicznych (reakcje anafilaktyczne). - możliwość pojawienia się zaburzenia smaku, uczucie pieczenia na języku i ostrych reakcji alergicznych (reakcje anafilaktyczne). - po długotrwałym i stałym stosowaniu chlorheksydyny mogą pojawić się przejściowo brązowe przebarwienia na zębach. Przebarwienia te można usunąć.

Ciąża

: W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. W okresie ciąży i karmienia piersią w przypadku zdecydowanej konieczności stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Lek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Gardimax Medica Spray 30 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2021 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone