Nicorette Classic Gum 2 mg 105 sztuk data ważności 31.08.2019

Opinie (0)
Cena
53,99 zł
Producent INPHARM SP. Z O.O.
Pojemność 105 szt.
Postać leku guma do żucia lecz.
Dostępność
Brak produktu

Opis produktu

Guma NICORETTE® jest lekiem ułatwiającym palaczom uwolnienie się od nałogu. 
Gumy NICORETTE®, pozwalają palaczowi, (który próbuje rzucić palenie) zmniejszyć uczucie głodu nikotynowego. Działają poprzez dostarczenie farmakologicznej nikotyny do organizmu, w dawce mniejszej niż w papierosie, ale wystarczającej, aby zredukować chęć sięgnięcia po papierosa. 
Guma NICORETTE® pozwala aktywnie kontrolować, ile i kiedy używamy nikotyny. Można ją żuć zawsze, gdy poczuje się chęć sięgnięcia po papierosa. Jest ona dostępna w dwóch różnych dawkach: 
Guma NICORETTE® 4mg (o mocniejszym działaniu). Jest odpowiednia dla tych osób, które palą więcej niż 20 papierosów dziennie. 
Guma NICORETTE® 2mg (o lżejszym działaniu). Jest odpowiednia dla tych osób, które palą 20 papierosów dziennie lub mniej. 
Ważne jest, aby wybrać właściwą gumę NICORETTE® dostosowaną do ilości wypalanych papierosów. 
Guma NICORETTE®, jest dostępna w Polsce w 4 wariantach: Icy White, Freshfruit, Freshmint i Classic. 

Składniki

2 mg lub 4 mg, guma do żucia, lecznicza 
Jedna guma zawiera jako substancję czynną 10 lub 20 mg kompleksu 20% żywicy nikotynowej – co odpowiada 2 mg lub 4 mg nikotyny. 

Lecznicza guma do żucia Nicorette Classic Gum wskazana jest w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych u osób zdecydowanych na rzucenie nałogu poprzez zmniejszenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych występujących po zaprzestaniu palenia. 

Działanie

Podczas żucia Guma NICORETTE®, uwalnia do organizmu kontrolowaną ilość nikotyny, która pomaga w przełamaniu potrzeby sięgnięcia po papierosa i zwalcza symptomy związane z rzuceniem palenia. Prawidłowe korzystanie z Gumy NICORETTE® dwukrotnie zwiększa szanse rzucenia palenia w stosunku do samodzielnego działania1. 

Stosowanie

Aby najlepiej korzystać z Gumy NICORETTE® można stosować odpowiednie techniki żucia: 
Żuj gumę powoli do momentu poczucia smaku. Następnie przerwij żucie i zatrzymaj gumę między dziąsłem i policzkiem. Czynność tę należy powtarzać przez 30 minut. 
Guma do żucia zacznie uwalniać nikotynę, która będzie następnie wchłaniana przez błonę śluzową jamy ustnej. 
Gdy smak zacznie zanikać, można sięgnąć po kolejną Gumę NICORETTE®. 

Zazwyczaj stosuje się od 8 do 12 gum na dobę. 
Należy używać gumy, przez co najmniej trzy miesiące, przy czym stopniowo redukować liczbę żutych gum. Jeśli zaczynasz od NICORETTE® 4mg, w trakcie kuracji możesz przejść na NICORETTE® 2mg. 

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Nicorette Classic Gum 2 mg 105 sztuk data ważności 31.08.2019

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2020 aptekawspolna.pl Wszystkie prawa zastrzeżone